Urządzenia wyszczuplające

VACU LINE
Terapia z zastosowaniem podciśnienia jest znana w medycynie naturalnej od ponad 5 tysięcy lat i do dzisiaj stosowana w medycynie chińskiej. Podstawowym efektem terapii podciśnieniem jest podwyższone ukrwienie skory i podskórnych warstw tkanki łącznej co powoduje przyspieszenie procesów przemiany materii i aktywację mechanizmów samoregulacji organizmu. Podwyższone ukrwienie spowodowane jest efektem ssącym na skórze co powoduje wciąganie do zewnętrznych warstw skory płynów ustrojowych z głębiej położonych tkanek. Przyspieszona przemiana materii jest wynikiem podwyższonego ukrwienia. Krew jest środkiem transportu dla substancji odżywczych i tlenu. Więcej substancji odżywczych i tlenu w tkance oznacza podwyższenie aktywności komórek. Podwyższona aktywność procesów wewnątrzkomórkowych umożliwia odtransportowanie szkodliwych produktów przemiany materii i zalegających cząstek tłuszczu.

WYSZCZUPLANIE – VACU WELL – Spacer w podciśnieniu

Nowoczesna metoda zwalczania tkanki tłuszczowej i cellulitu!

Terapia na Vacu Well przynosi trwałe efekty!

 • Utrata wagi do 12 kg
 • Cellulit zanika u 80% użytkowników
 • Redukcja średnio od 8 do 20 cm obwodu ciała

Vacu Well oraz Vacu Line to specjalistyczne urządzenia łączące zalety wysiłku fizycznego i działania podciśnienia. Urządzenia typu bieżnia lub steper umieszczone są w szczelnej kapsule sięgającej powyżej bioder.

Jak działa Vacu Well i Vacu Line?

W wyniku wykonywanego ruchu na crosstrainerze lub bieżni i panującym w kapsule podciśnieniu dochodzi do polepszenia krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach, gdzie z natury kobiet odkładają się większe ilości tłuszczu: uda, pośladki, talia, brzuch.

Podczas ćwiczenia w Vacu Well dochodzi do podwyższonego wyzwalania substratów tłuszczowych (wolne kwasy tłuszczowe) z tkanki tłuszczowej oraz na skutek lepszego krążenia krwi, także do ich szybszego odtransportowania do tkanki mięśniowej, gdzie w wyniku procesów utleniania, zachodzących w mitochondriach, powstaje dwutlenek węgla i woda.

Panujące w Vacu Well i VacuLine podciśnienie powoduje również poprawę krążenia limfy, odpowiadającej za usuwanie nadmiernych płynów i zbędnych produktów przemiany materii. Efektem jest wygładzenia skóry, poprawa jej jędrności oraz szybka redukcja obwodu sfer problemowych: uda, biodra, talia, brzuch.

Badania kliniczne

Przeprowadzone badania wykazały, iż zastosowanie podciśnienia wewnątrz szczelnie zamkniętej kapsuły Vacu rewelacyjnie wpływa na zwiększenie ukrwienia w dolnych partiach ciała, gdzie z reguły odkłada się największa ilość tkanki tłuszczowej. Zastosowane podciśnienie o odpowiedniej mocy przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej podczas mało forsujących ćwiczeń na bieżni.
Badania dowiodły, iż podczas 30 minutowego treningu na bieżni zamkniętej w kapsule Vacu , przy średniej prędkości 4km/h oraz 10% kącie nachylenia, dochodzi do nawet 5 krotnego, większego spalania kalorii niż podczas tradycyjnego 1h treningu na bieżni. Ponadto badania grupy 200 ćwiczących osób wykazały, znaczącą poprawę przemiany materii już po 10 zabiegach w urządzeniach Vacu .

183 z 200 ćwiczących osób zauważyło poprawę kondycji skóry po 4 zabiegach. Przed rozpoczęciem serii 20 zabiegów dokonany został (grupa 200 osób) pomiar obwodu problematycznych części ciała (obwód pasa, bioder, ud, łydek oraz kostek). Porównanie wyników sprzed i po serii ćwiczeń udowodniło nadzwyczajną skuteczność w redukcji obwodu ciała. U 178 osób zanotowaliśmy utratę ponad 12 cm w obwodzie. Dalsze badania wykazały minimalne obciążenie stawów skokowych podczas ćwiczeń. Badania na kolejnej grupie 200 osób w wieku 25-45 lat wykazały, iż podczas 30 minutowego treningu na stepperze eliptycznym zamkniętym w kapsule Vacu , przy obciążeniu wynoszącym 65 jednostek dochodzi do 8-krotnie szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Porównanie pomiarów obwodu przed rozpoczęciem sesji z wynikami uzyskanymi po 15 treningach wykazało utratę obwodu ciała do nawet 16 cm. 194 z 200 poddanych badaniom osób zauważyło poprawę jędrności skóry już po 3 treningach na stepperze zamkniętym w kapsule Vacu .
Jak wykazują wyniki przeprowadzonych badań spalanie kalorii podczas ćwiczeń w kapsule Vacu Fit jest kilkakrotnie wyższe niż podczas tradycyjnego treningu. Dzięki zwiększonej przemianie materii nie jest wymagane stosowanie drastycznych diet ograniczających ilość spożytych kalorii, powodujących złe samopoczucie psychiczne, osłabienie, czy brak koncentracji. Ocena zdrowia 200 badanych osób przed i po serii 20 zabiegów nie wykazała negatywnego wpływu ćwiczeń w podciśnieniu na zdrowie i samopoczucie osób ćwiczących.

Wyszczuplanie z VacuWell nie jest wskazane:

 1. kobietom w ciąży
 2. przy chorobach nowotworowych
 3. osobom z poważnymi wadami serca i schorzeniami naczyniowymi
 4. przy poważnych problemach z tarczycą
 5. cierpiącym na epilepsję
 6. cukrzykom
 7. przy ostrym zapaleniu żył
 8. osobom z przepukliną i dyskopatią
 9. cierpiącym na ciężkie migreny
 10. osobom z protezą kolanową, biodrową lub wszczepionymi elementami metalowymi
 11. przy nie zagojonych bliznach pooperacyjnych


KARTA Benefit nie obejmuje VACU !!