Trening rowerowy

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej energetycznych form aktywności. Ale przede wszystkim ogromna frajda!

Trening rowerowy to ćwiczenia na rowerach stacjonarnych – ale nieco innych niż te domowe albo z siłowni. Rowery te są wzorowane na kolarskich – miały bowiem służyć sportowcom do treningów poza sezonem. Dziś trening rowerowy proponuje wiele klubów fitness. Warto spróbować! To nie tylko sport. To zabawa! Taki trening to zajęcia o charakterze wytrzymałościowym. Muzyka – odpowiednio dobrana przez instruktora – narzuca tempo jazdy. Wiąże się ono z ukształtowaniem terenu: są odcinki, gdy pojeździsz po płaskiej nawierzchni, oraz takie, gdy będziesz pedałować z góry i pod górę. Dzięki temu za każdym razem możesz wybrać się w zupełnie inną trasę. Miło spędzisz czas, poprawisz kondycje i zdrowie.

Co daje trening rowerowy?

Jazda na rowerze to również sport aerobowy (tlenowy), wiec korzystnie wpływa na układ oddechowo- krążeniowy. Regularne treningi poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Pomagają także rozprawić się z cellulitem i rozstępami. Podczas jazdy intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra i pośladki – ukrwienie tych partii ciała sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Dzęki ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie, ale także zrzucisz zbędne kilogramy i harmonijnie wymodelujesz sylwetkę.


Czego potrzebujesz do uprawiania treningu rowerowego?

Strój do treningu powinien być luźny – nie może krępować ruchów. Wybierz dres lub spodenki i T-shirt – najlepiej sportowej firmy: są trwalsze, odprowadzają wilgoć ze spoconej skóry. Buty koniecznie musza być na grubej i twardej podeszwie – dzięki temu stopy będą bardziej stabilne.